YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

VENK KÖVÜ

Gönderen Harun 5 Ağu 2011Sanki söylemeyi bilmiyorum. Hiç kimsenin öğretmediğini sanıyor birileri. Zannediyorlar ki kimse oturup anlatmamış ve anlatınca ben anlayacağım haa demek öyleymiş deyip pattadanak söyleyeceğim.
‘‘Abi şimdi dilini katla damağına doğru, titreteceksin tamam mı? ’’ vesaire.
İnan işin teorik kısmını senden daha iyi biliyorum, hatta söylediğini sanan birçok kişinin yanlış söylediğini bile anlayabilecek kadar iyiyim bu konuda :)
En komiği ise ‘bir söylesene’ cümlesi. Bende cevaben istersen bir söyleyemeyeyim diyorum. Hani söylersem tuhaf olacak. Yok bir de herhangi bir konuda insanın kendisiyle dalga geçmesinin, karşı tarafında dalga geçebileceği manasına gelmediğini niye kavrayamıyorlar hiç bilmiyorum. Lan sana böyle bir izin veren olmadı ki!

Tamam kabul ediyorum biraz kusurlu olabilirim. Ama neye göre kime göre. Şimdi herkesin dünyayı aynı görmediği, aynı tatları lezzetleri almadığımız felsefesine girmeyeceğim ama kırmızıyı gösterip bu ne renk diye sormak biraz tuhaf bir davranış değil mi? Hani bazen gıcıklığa mor diyesim geliyor. Gerçekten öyle gördüğümü zannedecekler. Ki bu renk denilen şeyin maddenin asli unsuru olmadığı aslında cisimlerin üzerine düşen ışıktan yansıttığı.... ( pardon herkes fizik bilmiyor)

En azından yarı ve tam olmak üzere iki tür renk körü var onu bilse insanlar. Aman bende çok şey istiyorum vesselam.

Ya ben neşeli bir yazı yazacaktım niye agresifleştim ki öfkeli bir yazı oldu durduk yere.

| Bu yazıyı arkadaşına gönder

1 yorum VENK KÖVÜ

  1. adsız dedi ki:
  2. Başlığı okuyunca, birden kendimi lisede sınıfta sizin dersinizi dinliyormuşum gibi hissettim. O anlar canlandı gözümde:) Özlemişim sanırım sizi dinlemeyi öğretmenim:).