YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

WC

Gönderen Harun 6 Haz 2011Şimdiye kadar umumi hiçbir tuvalette klozete tenimi değdirmediğimi düşündükçe ki bunu sizde yapıyorsunuz biliyorum. (Evet elimde gizli kasetler var, siyasi yaşamlarınız başlamadan bitti) Bazı konuları konuşamayan, kapalı bir toplum olduğumuz gerçeğiyle yüzleşiyorum.

Umumi tuvaletlerin ana kapısına dokunmak istemediğimden, özellikle çıkarken birisinin benden önce kapıyı açmasını kollasamda, mecburen iş başa düştüğünde 1-2 parmağımla kapıyı ortasından itip çıkarken, çevremdekilere dik uzaklığı kısa tutmam benim moment bilmediğim manasına gelmiyor demek istiyorum.

Batı ülkelerinde bir gelenek var; müşteri olmayan insanlar bir kafenin, restoranın vs. tuvaletini kullanmak için girip ve dışarıdan birisi olduğu için hizmet karşılığı oradaki bir kutucuğa bozuk para falan atıyor. Bu Türkiye’de ne zaman yaygınlaşacak çok merak ediyorum.

Askerlik yapanlar bilir tuvalet değil, hela yazar her zaman, niçin böyledir diye düşünmemeniz gerektiğini askerlik yaparsanız anlarsınız. ‘bir kimse de demiyor ki aga bu nedir’

‘Pisuvar Tedirginliği’ diye bir kitap vardı. Okumadım , konusunu da bilmiyorum ve okuyacağımıda sanmıyorum. Ben asıl şey diyecektim; Şimdi susuz pisuvar var ya evet evet susuz pisuvar var. Ya neyse ondan da bahsetmeyeceğim. Hah tamam bir alışveriş merkezi pisuvarların üzerine lcd ekran koyup fashion tv yayını yapıyordu. Aklıma geldi malum kız klasiği; fotoğraf çeksin diye kadın tuvaletlerine de fotoğraf makinesi falan koysalar.

| Bu yazıyı arkadaşına gönder

0 SİTE YORUMLARA KAPATILMIŞTIR