YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

ADAM

Gönderen Harun 2 Tem 2010Keşke hava güzel olsaydı dedi, yağ hücrelerinden kurtulamamış bir kadınla görüşmeye giden bir adam. Kişiliksiz güneşli bir havadan, daha iyidir dedi başka bir adam

Karakterlerden tekini sana benzettim, bu romanı oku dedi bir kadın. Romanda mutsuz bir kadından başka, kimseye dikkat edemedi adam.

Sıkılıyor musun diye sordu bir kadın. Bu sorunun ifade ettiği bütün anlamları çok iyi bilmesine rağmen, toy bir delikanlının vereceği cevabı verdi adam; Hayır sıkılmıyorum.

Şemsiyemi çıkarken evde unuttum dedi bir kadın. Ortak şemsiyenin getireceği samimiyetten korktuğundan mıdır? yoksa birlikte ıslanmanın tadından mı? bilinmez, çantasında şemsiye olduğunu söylemedi adam.

Arabanın bütün kapılarını kilitleyeceksin. Sonra kızın bineceği kapıyı açıp, kızı bindirip sen arabanın etrafından dolanacaksın. Kız sana kapıyı içerden açarsa… diye, arkadaşına öğüt veriyordu bir adam. Bu sahne hangi filmdeydi, bir türlü hatırlayamadı başka bir adam.

O gün bekledim ve gelmedin, tahmin etmiştim gelmeyeceğini, keşke gelseydin dedi kadın. Özellikle yarım saat geç geldim, bekleyecek misin diye, diyemedi bir adam.

İrkilerek dona kaldı kaldırıma bakan bir adam. Elinde fotoğraf makinesi, suratında karmakarışık bir ifade, kaçar gibi uzaklaşıyordu başka bir adam.


| Bu yazıyı arkadaşına gönder

0 SİTE YORUMLARA KAPATILMIŞTIR