YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

KARAKTER SAYISI

Gönderen Harun 27 Haz 2010


Bak ben dimdik ayaktayım duruşunun, bitmemiş bir aşkın göstergesi olduğunu düşündüğüm günün ertesiydi sanırım; Kadınların yağ hücrelerinden kurtulmadan eski sevgililerinin karşısına çıkmak istemediklerini sezinlediğim an.
Bir aşkın karakterinin, iki sevgili arasında anlık mesajlaşma türlerinden tekinde kullanılan karakter sayısıyla ve mesajlar arasındaki sürenin karesiyle doğru orantılı, atılan mesaj sayısıyla ters orantılı olduğunu hissettiğimde, sms’lerin 160 karakter olmasının müsebbibi Friedhelm Hillebrand’ın insanlığa ne kadar zarar verdiğini, insanların internette uzun yazılar okuyamadığını, msn,facebook, twitter falan derken karakter sayılarındaki dalgalanmaların bizi içinden çıkılmaz bir duruma sürüklediğini, bu cümleyi özellikle anlaşılması güç olsun diye uzattığımı, anlaşılması güç olan matematiğin kimi öğrencide merak, kimisin de bıkkınlık ve duyarsızlığa sebep olduğunu düşünürken, Andy Duffreyn’nin Red ve diğerleri bira içerken ki meşhur tebessümü aklıma geldi.
"Unutma Red umut iyi bi şeydir,
belki de en iyi şeydir."

, | Bu yazıyı arkadaşına gönder

1 yorum KARAKTER SAYISI

  1. Anonim dedi ki:
  2. nasıl bir cümledir böyle hocam:) bir matematikçi için çok iyi tebrik ederim:) yanlış anlaşılmasın kendilerini sözel olarak ifade etme konusunda matematikçilerin tembel olduğu kanısında olan bir çok insan için sıradışı bir örnek oldu. ( ki yine bir matematikçinin uzun bir cümlesiyle desteklendi galiba)