YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

KARAT

Gönderen Harun 21 Nis 2010


Saflığı ve güzelliği bozuldu bir şeylerin. Ve ben bu duruma o kadar çok üzüldüm ve tiksindim ki ! Sanki eskiden de saf ve güzel değilmiş gibi geldi bana. Bugünü değil, dünü değiştiriyordu hissettiklerim. Tüm hatıralarım yeniden yazılıyordu hafızama. Telvelerde çirkin geçmişimi görüyordu falcılar, geleceğimi anlattıklarından habersiz. Çünkü yaşanırken çirkin değildi onlar.
Zincirleme bir reaksiyon başladı zihnimde, kalbimde; Her şeyi kirleten, yok eden. Çocukluk aşklarım bile yok oldu. Zaman aşkı öldürmüyor, mutlak varlığını yok ediyordu. Sen beni sevmemiştin, ben seni sevmemiştim, sen aslında hiç yoktun. Zaman hiçbir şeyi öldürmüyordu, bitirmiyordu, tüketmiyordu, hiç olmadığını söylüyordu.
Saflığı ve güzelliği bozuldu bir şeylerin. Ve benim tüm geçmişim değişmeye başladı. Güzel olan her şeyi kaybediyordum yavaş yavaş...

Sevmek için bir nedene ihtiyaç duyanlara nedenler vermeye başladım sonra. Anladım, dökme suyla değirmen dönmüyordu. Anladım, maya bozuksa elden ne gelirdi? Anladım, dilini yakmaktı bir yemeğin başında yapılabilecek en büyük hata.
Anladım, şekeri çok kaçırırsan çaya, ne kadar dem, su, şeker ayarlaması yaparsan yap, artık yakalayamıyordun istediğin lezzeti.
Anladım, bu toprakta bu ağaç kuruyacaktı elbet.
Anladım, anlamı olmayan günlerin anlamsız acılarını.

Beyaz bayraklarımı çekip yalnızlığıma bürüneyim derken, var olabilmek için bir düşmana gereksinim duyanların kurşunlarına hedef oldum birden. Silahlarımı çekmediğim halde, yenilgiyi baştan kabul ettiğim halde, her kurşunun önüne atlayıp yere yıkıldığım halde, siyaha dönen kanlarımın içinde, saçma sapan hiç istemediğim bir savaşı devam ettirmeye zorlanıyordum. Ben bu oyunu biliyorum ve oynamak istemiyorum.'' Değişen ben değilim dönüşen savaş...''


| Bu yazıyı arkadaşına gönder

0 SİTE YORUMLARA KAPATILMIŞTIR