YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

HUZURSUZLUK

Gönderen Harun 5 Ara 2009


Matematik öğretmenlerinin şöyle bir sorunu vardır;
Bir konuyu anlatmaya başlarsınız. Öğrenci son derece mantıklı bir soru sorar. Fakat siz soruyu tam manasıyla cevaplandıramazsınız. Çünkü sorunun cevabı konunun ilerleyen bölümlerindedir. Hatta gelecek yıl anlatılacak başka bir konunun içerisindedir. Ve 5–10 dakikada açıklanabilecek gibi değildir. Cevap verirsiniz, öğrenci tatmin olmaz, bazen öğrenci tatmin olur fakat siz olmazsınız, çünkü sorunun gerçek cevabı çok daha girift ve derinlerdedir.
Durduk yere mutsuz ve huzursuz olursunuz. Aslında her zaman dört gözle beklediğiniz güzel bir soru gelmiştir, fakat siz arzu ettiğiniz cevabı söyleyememişsinizdir.

Hayatta söylemek, yapmak istediğiniz şeyler vardır. Fakat zamanı gelmemiştir. Sizi mutlu edecek şeyler başka, sizin an itibariyle uğraştığınız şeyler başkadır. Her ne kadar yaptıklarınız, gelecekteki ideallerinize, hedeflerinize sizi daha çok yaklaştırsa da veya siz öyle zannetseniz de içinde bulunduğunuz durum moral bozar. Yapmanız gereken bellidir ama yapamazsınız. Ve onu yapamayınca başka birşey de yapmazsınız.

Yazmam gereken bir yazı var biliyorum ama yazamıyorum. Zamanı gelmedi. O yazıyı yazamayınca başka bir yazıda yazamıyorum. Başka bir yazı yazamayınca yazamadığımı yazıyorum. Ben ne diyorum:)

| Bu yazıyı arkadaşına gönder

1 yorum HUZURSUZLUK

  1. F.F. dedi ki:
  2. ben anladım hocam sizi hiç kafanızı takmayın şimdi öğrencilerinize diyorsunuz ki olup olmadık yerde herşeyi merak etmeyin ben size zamanı gelince anlatacam demek istemişsiniz.şimdi ama hocam bu yazıyı önceden yazsaydınız bende herseyi merak etmeezdim. :-)