YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

UGG MODASI

Gönderen Harun 7 Kas 2009CONVERSE GENÇLİĞİ isimli yazımdan sonra gelen tepkilere inat yazacağım bu yazıyı. Bilmiyorum Türkiye'nin hangi şehirlerinde hızla yayılıyor ama İstanbul'da çığ gibi büyüdüğü kesin. Neyden mi bahsediyorum? Şu yukarıda gördüğünüz bot mu desem ayakkabı mı desem UGG markalı ürünü kullananlardan bahsediyorum.

İnsanlar farklıdır. Birileri sevebilir, kendine yakıştırabilir. Birilerinde güzel de gözükebilir. Rahat mıdır onu hiç bilmiyorum.
Ama nasıl oluyor da tuhaf görünümlü, kadınların ayağını ayı ayağı gibi gösteren UGG'lar bu kadar hızlı yaygınlaşıyor?


Bakın demedi demeyin. Bir süre sonra insanlar bu botların çok rahat. Çok ergonomik, çok şirin, çok güzel olduğunu söylemeye başlayacaklar. Ve ben şimdiden diyorum ki külahıma anlatın. İyi ki boyu kısa bayanlar tercih edemiyor, çünkü insanı bodur gösteriyor:)

Milletin ayakkabısına takıp durduğumun, dost başa düşman ayağa bakar sözünün, üstüme vazife olmayan işlerle uğraştığımın farkındayım. Ama kapitalizmin insanları aptal yerine koyup, insanların buna kanmasını geçtik, yaşadığım dünyada insanların tek tip haline gelmesi beni çileden çıkarıyor.

Bu kopyala-yapıştır insanlar çıkıp öğretmenleri ve eğitim sistemini tek tip insan yetiştirmekle suçlamayı biliyorlar.Haklı bir eleştiri kabul ediyorum. Ama insan şunu da söylemeden edemiyor;

Dinime söven ayakkabısına baksa

| Bu yazıyı arkadaşına gönder

1 yorum UGG MODASI

  1. meryem dedi ki:
  2. tek tip haline gelmesi beni çileden çıkarıyor.aynen hocam bunda cok haklısınız..kıme bakarsanız bakın herkesın ayagında..bıde sahtesini gıyenleri gorun hepsının ayakları carpık yuruyor:))yalnız bu ugg nın sole bır ozellıgı varmıs yaklasık 30derece sıcaklıgındaymıs ve Avustralyalı sörfçülerin denizden çıkınca ayaklarını sıcak tutması için giymeleri için tasarlanan yün ve koyun derisinden yapılan bır ayakkabıymıs..yalnız sunu belırtelım gerceklerı..bızım cogu ınsanların gosterıs olsun dıye aldıklarından degıl...