YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

İSTEK

Gönderen Harun 5 Eki 2009


Bir kaçıp gitme isteği bırakıp her şeyi. Olabildiğince basit; Çekip gitmek işte. Kimsenin yerini bilmediğin ve bilmediği bir yere.

Derin bir uyku isteği. Saatlerce ya da günlerce değil, aylarca belki yıllarca, bir uyanmışsın ki her şey değişmiş. Binalar, dükkânlar, caddeler her şey değişmiş. Fakat kimse farkına varmamış senin eksikliğinin, soru soran yok, nerdeydin diyen yok. Sanki dün görmüş gibi sıcak bir merhaba ile selamlıyor tüm sevdiklerin.

Bir felaket isteği. Daha çok acı ve ızdırap çekmeni sağlayacak, kötü bir haber mesela. Bir deprem , bir yangın, bir kaza. Bir çeşit temizlenip arınmak aslında. Yeniden başlamak. Dibe vurmak. Sıfırlamak. Tuhaf bir ağlama isteği. Ama nasıl! hiç durmadan, saatlerce. Niye ağladığını bilmeyecek kadar derinden bir ağlama.

Sevdiklerine sevdiğini, çok sevdiklerine hep seveceğini, daha çok sevdiklerine sevgini anlatamadığını, en çok sevdiklerine ise onları yeterince sevemediğini söyleme isteği.

Garip bir özlem. Gülümseten, içini neşeyle dolduran. Ardından hüzün veren, acı veren. Bir melodi kulaklarında, bir rüzgar teninde, bir koku belleğinde, bir gözyaşı yanağında, zamanı geri döndürüp, durdurma isteği.


Yaptığın her şeyin anlamsız gözükmesi.‘‘Anlamı olmayan her güne anlamsızca acılar nakşedilir. Anlamı olmayan acılara da anlamsızca günler bahşedilir.’’ Bu anlamsızlığı seninle paylaşan ve anlamlı yaşamlar sürdüğüne inananlara, inanmak isteyenlere, nereye gidiyorsunuz diye soru sorma isteği.
Nereye gidiyorsunuz?

| Bu yazıyı arkadaşına gönder

3 SİTE YORUMLARA KAPATILMIŞTIR

  1. diskriminant dedi ki:
  2. Her acının tadı farklıdır...Her üzüntü farklı siyah...Nereye gidersen git kaçış yok bazı şeylerden...Öyle ki kaçmak istediğinden kaçabildiğin son nokta seni onun kucağına celbeden bir kuvvet oluverir...

     
  3. Anonim dedi ki:
  4. Evet uzaklaşmak belkide herkesin istediği ama çoğu zaman yapamadığı ,kaçamadığı bir yöntem ama gittiğin yere sen ve aklın birlikte gidicek ve aklın düşünmekten hiç vzgeçmiycek.ama uyumak benim sürekli acı şeylerden kaçış yolum eğer gerçeklerden kaçıyosam uyuycım için çok mutlu oluyorum bşkalarına kalsa basit bi uyku belki her zaman yptığımız bişey ama o an benim için öyle deil.Sanki dünyaları bağışlıolar bana.Uyuyorum ve çok huzurluyum ama bi an için uyanıyorm ama aynı yerde ve aynı hayattayım hiçbir değişiklik yok.Gerçekler bu sefer da çok acıtıyo içimi daha çok batıyo herşey dahaa kötü bi his.Belkide uykumun sonu pişmannlık ama yinede bi kaçş,umut işte.yani bence böyle ama çok güzel yazınız hocamm....ebru canan

     
  5. Mehmet Koşar dedi ki:
  6. kaçma durumunu bu kadar güzel kılan da zaten bu yapamayacak olmamız değilmidir.Sonuçta beynimizi bırakıp gidemeyeceğimize(ölüm diyebilirsiniz ölünce kaçtığımız zamanı yaşamamış olucaz yani aslında kaçmamış olucaz) göre düşüncelermizden yukarda bahsedilernlerden kaçamayız bu yüzden kaçmak bize güzel ve cazip gelir.Belkide kaçabilseyik kaçmayı bu kadar istemezdik