YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

BİRİLERİ

Gönderen Harun 7 Nis 2009


Dünyayı bilmiyorum ama bu ülkede birileri var;

Az buçuk akıllılar.
Biraz mürekkep yalamışlar.
İyi niyetliler.
Dürüst ve temiz bir yaşam sürmeye çalışıyorlar.
İnsanları iyi gözlemliyebiliyorlar.
Hayatın akışına kendilerini bırakmamışlar ve bırakamıyorlar.
Farkındalar.
Yaşamlarını oturup değerlendiriyorlar ve durumun pek iç açıcı olmadığını görüyorlar.
Nereye gidiyorum? ve Ne yapmalıyım? sorusunu sormadan edemiyorlar.
Birşeyleri değiştirme ihtiyacı hissediyorlar.
Herşeyi bırakıp uzaklara çekip gitme isteği duyuyorlar.
Yalnızlar.
İnsanları hayretle izliyorlar.

Diğer insanlar hakkında; Acaba onlar görmüyor, düşünmüyor, anlamıyor mu? Yoksa herşeyin farkındalar ama ellerinden birşey gelmediği için mi bu kadar rahat ve huzurlular diye düşünüyorlar.

Kimisi göklere uzanan kafes plazalarda çalışıyor, kimisi devletin tüm ağırlığını hissettirdiği değişime kapalı binalarda hapis hayatı yaşıyor, kimisi lisede, üniversitede pembe hayaller kurması gereken yaşlarda karamsar bir öğrencilik yaşamı geçiriyor, kimisi kalabalık bir şehirde stres, gerginlik had safhada! patlamak üzere. Kimisi ıssız, medeniyetten ve dünyadan uzak bir Anadolu şehrinde sürgün.

İkiyüzlülükten, dedikodudan, yalandan, sahte gülümsemelerden, ayak kaydırmadan, kuyusunun kazılmasından, güç ve otorite savaşından, kıskançlıktan, çıkarcılıktan, bıkmışlar.

Nezaketten uzak dengesizlerden, okumuş ayılardan, okumamış dayılardan, kendini dev aynasında gören salaklardan, nefret ediyorlar.

Bu insanların yıllar geçtikçe yaşamlarındaki bu kötü gidişatı değiştirme hayalleri, birer birer yok oldukça, umutları tükeniyor. Ama gerçeği, cahil mutluluğuna tercih ediyorlar.
Gerçek;İnsanın aramaktan bıkmadığı, eğer bulursa gözlerini kapatmaktan geri durmayacağı acımtırak şey.


| Bu yazıyı arkadaşına gönder

7 SİTE YORUMLARA KAPATILMIŞTIR

 1. zamansız dedi ki:
 2. yazıyı okudukça insan birşeyler daha buluyor kendisinden bıkkınlıklarından bunalmışlıklarından,sonra birşeyler yazası geliyor insanın bu cümlelerin üzerine ama bulunmuyor kelimeler öyle iyi anlatılmışki öyle tepkiliki kurduğunuz cümleler bunların üstüne daha ne katılabilinirki diye uzun uzun düşünüyor okudukça yine o insan ..sonra gözünde birşeyler canlanıveriyor gerçek hayat yok gibi sadece düşünceler kelimeler bunları birleştirince oluşan cümleler yeni fikirler...sonra aklımda kalan tek şey ve önemli olan düşünce şu: insan ne kadar çabalarsa çabalasın eğer umursamak haksızlığa susamamak hayır demek benliğimizde varsa ister mutlu etsin bizi ister mutsuz bu hep böyle bu şekilde devam edecek..ve bence tüm bu benliğimizde olan özellikler iyiki var ve iyiki birşeyleri düşünebilioruz eleştirebilioruz çözüm yolu aramaya çalışabiliyoruz ve iyki bilgiye açız bunları zihnimize sindirebilioruz ve iyki bu tarz insanların olduğu böyle bir dünyada zorda olsa nefes alabilioruz ve onlar gibi olmamak için direnebilioruz..

   
 3. M.k dedi ki:
 4. Dediginiz gibi gerçek biraz acımtırak, inanın birileri bu tadı çok yogun bir şekilde alıyor, ve etrafında oynanan tiyatro oyunlarına gülmeyi ögrendi....

   
 5. Anonim dedi ki:
 6. Hepimiz modern hapishanelerimizde yaşıyoruz farkındalık bizi daha çok mutlu etmeye yetmiyor ne yazık ki sorgulamadan çok kafa yormadan ertesi güne günaydın diyoruz ya da demeye çalışıyoruz..

   
 7. m.ö dedi ki:
 8. yalnızlıgı secıp dısardan baktıgımızda aslında gerceklerı goruyoruz..ınsanların dıger yuzunu..ama sen olayın ıcındeysen bıraz daha suruklenıyorsun caresızlıge oyunlara sende gırıyorsun o oyunların ıcıne....

   
 9. Anonim dedi ki:
 10. Aklıma 'sen hiç ateş böceği gördün mü' de Gülseren in sunucuyla olan şu diyaloğu geldi:

  Sunucu:ee, anlıyorum.
  Gülseren:bak anlamaya başladın. kötü hissetmiyorsun değil mi kendini? anlamak alışmayan bünyede rahatsızlık yapabilir çünkü..


  biraz da deniz kokuyor bu yazı...
  teşekkürler...

   
 11. Harun dedi ki:
 12. Bu kadar içten ve samimi bir yorum için ben teşekkür ederim.

   
 13. Müstehzi dedi ki:
 14. Bir sene sonra tekrar okuyorum yazıyı...
  Gülseren geliyor yine aklıma.
  Damakta azıcık acımtrak bir tatla...