YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

İNTERNETTE GICIK OLDUĞUM ŞEYLER

Gönderen Harun 17 Ara 2008


1) ''Konuyu görüntülemek için foruma üye olmalısınız.'' '' Linkleri sadece üyeler görebilir''

-Ya kardeşim manyakmısın nesin. İşim var gücüm var niye böyle yapıyorsun. Kullanıcı adına 123456 Şifreye 123456 olmadı. Kullanıcı adı 012345 Şifreye 012345 olmadı. Kullanıcı adı asdfgh şifre asdfgh olmadı. Hadi bye bye uğraşamam üye falan olmakla. Aktivasyon mailini başına çal.

2) Farenin sağ tuşunu iptal eden siteler.
-Aman çok değerli bilgi.Farenin sağ tuşu ile birçok şey yapılıyor, yazını yada resmini almaya niyetim yok, niye bana eziyet ediyorsun ki!
Sanki öyle yapınca resmi yada yazıyı kopyalayamayacağım vela havle.

3) FWD e-mail.
-Peygamber Efendimizi o bahsedilen şahsın rüyasında gördüğünü sanmıyorum. Bu mesajı 10 kişiye göndemekle hayallerimin gerçekleşeceğini, yada aradığım aşkı bulacağımı sanmıyorum.
Ya bu söylenenin doğru olma imkanı yok, besbelli rakip firma karalama politikası yapıyor, çamur at izi kalsın meselesi. Ya kardeşim o resim ve gazete küpürü photoshop görmüyor musun yalan bu söylenenler. Ya bu internette ki herşeye niye inanıyorsunuz. Göndermeyin artık bana bu mailleri.

4) ''Falanca sizi facebook'a netlog'a hi5'e bilmem neye davet ediyor'' diye gelen mail.
-Teşekkür ettiğimi ve selamımı söyleyin, ben almıyayım. Canım isterse ben gelirim zaten, davete ne gerek var. Zahmet etmişsiniz boşu boşuna.

5) Microsoft'a düşman Google'ı dost görenler. İnadına ''İnternet Explorer'' kullanmayanlar. Körü körüne Windows karşıtı, cahil Linux kullanıcıları.
-İnternetle uğraşan kişiler niye cahil anlamıyorum. Kapitalizmden hiç anlamıyorlar. Google'ın 23Nisan- 29 Ekim gibi günlerdeki logolarından tutun birçok şeyden dolayı Google'ı insanlığın ve Türkiye'nin dostu, Steve Jobs ve Apple'ı içten ve samimi, Bill Gates ve Microsoft'u ise düşman görüyorlar. Milyar dolarlık bir şirketin tek düşüncesi; nasıl olurda daha çok para kazanırımdan başka birşey değildir. Hangi işletim sistemini veya tarayıcıyı kullanırsan kullan bu senin seçimin. Ama kimse çocuk gibi microsoft kaka Google yaşa demesin lütfen. Siz hangi dünyada yaşıyorsunuz. Kimse sizin dostunuz değil be. Herkes kasasına giren paraya bakıyor.
Gerçi yoğun internet kullanıcısı birçok kişi, sırf bu konuda değil birçok konuda cahil. Dünyanın nasıl döndüğünden habersizler. Bir aptallaşma sözkonusu. Neyse konunun dışına çok çıkmayayım.
6) Youtube videosunun altındaki yorumlarda veya herhangi bir alakasız sitede AKP-CHP kavgası Türk-Kürt sataşması yorum yazanlar.
-Sizin hiç işiniz yokmu kardeşim ya. Güzelim şarkının altına siyasi yorum yapmakla neyin kavgasını veriyorsun sen. Sanata ve sanatçıya ayıp senin yaptığın.

7) Messenger
-Ben oldum olası sevmedim bu msn denen şeyi. On dakkada sıkılıyorum konuşmaktan yada yazmaktan. Yüzyüze, yanyana olmak gibi olmuyor ki! Gerçi ben telefonla uzun uzun konuşmayıda sevmem. Üstelik Msn'ye girince çevrimiçi herkesle konuşmak selamlaşmak gerekiyor maalesef. Engellesen yada çevrimdışı takılsan, öğrenilirse ayıp olma durumu var. En iyisi hiç açmamak. İnsanın özgürlüğünü kısıtlıyor msn.

8) Yanlış bilgi- Kopyala yapıştır- Telif hakkı sorunu.
-Denetleyen olmadığı için yalan yanlış çok fazla bilgi var internette. Sağdan soldan kaynak belirtmeden kopyalanan içeriğin ise haddi hesabı yok. Maalesef ortalık o kadar karışık ki neyin telif hakkı var, neyi kopyalamak yayınlamak serbest, ne yasak onu bile bulmak imkansız.

9) Bu isimde kullanıcı var.
-Bazen bir yere üye oluyorum. Veya yeni bir mail adresi alacağım. Bir kullanıcı adı seçmek gerekiyor. Onu yazıyorsun olmuyor, bunu yazıyorsun olmuyor. Bazen hayretler içerisinde kalıyorum benim dışımda kimsenin aklına gelmez dediğim isimleri almış daha önce birileri. Oflaya puflaya pek içimin atmadığı bir ismi seçiyorum sonunda.

10) Yeni üye olacağım bir yerin şifremi güvensiz bulup kabul etmemesi.
-Ya kardeşim ben salakmıyım. Biliyorum o şifrenin basit olduğunu. Zaten ben birkez faydalanacağım senin sitenden. Yorma beni. Tecrübesiz kullanıcı içinse bu yaptığın sadece uyar ''bu şifre güvensiz haberiniz olsun'' diye. Niye şifremi kabul etmiyorsun.

...............Sevgiler

| Bu yazıyı arkadaşına gönder

2 SİTE YORUMLARA KAPATILMIŞTIR

 1. UğuR dedi ki:
 2. Hocam ben şu reklamlara çok gıcığım hani siteye girersin alttan bi kız resmi cıkar msn actı falan diye . bazılarında da koyuyolar reklamı kapatma düğmesi yok ya da kapat yazıo basınca yeniden ayrı bir link cıkıyor

   
 3. BarışBey dedi ki:
 4. Hatta daha siteye girmeden direk adres çıkıyor başka bir internet adresi
  sinir oluyorum.
  Birde sitelerde Facebook'ta beğenen ilk sen ol diye çıkıyor ya site
  dünyanın en iyi sitesi olsa bile siteden soğuyorum.