YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

TATİL

Gönderen Harun 2 Tem 2008

üzgün bakan köpek
Nihayet bugün okulda işlerim bitiyor ve tam manasıyla tatil başlıyor. ÖSS hazırlık öğrencilerimiz yoktu, mezun da vermedik ama bu sene gerçekten çok yorucuydu. Umarım ağustos'un ortasında bir yerde çağırmazlar, çünkü gerçekten dinlenmeye ihtiyacım var.
İstanbul insanı yıpratıyor. Hımm bak şimdi aklıma geldi keşke birgün İstanbul üzerine bir yazı yazsaydım. Neyse acelesi yok nasıl olsa şehir yerinde duruyor yazarız bir ara.

İnsan tatilin başlayacağı gün bitkin mi düşüyor nedir. Sanki şu an tüm senenin yorgunluğunu, gerginliğini, sıkıntısını bir kez daha yaşıyorum. Hiç unutmayacağım-unutamayacağım senelerden teki oldu.
Öğretmen olunca insan seneleri eğitim-öğretim yılı olarak değerlendiriyor:))))

Yaşamın içindeki tüm sıkıntılara rağmen güzel sürprizler insanı ayakta tutmaya, yeniden hayata sarılmayı sağlıyor.
Yeter ki insan dünyaya siyah gözlüklerini takıp bakmaya başlamasın.
Hayat nerde, ne zaman, nasıl karşılaşacağımızı bilmediğimiz, tahmin bile etmeyeceğimiz hediyecikler sunuyor bize. Bir bakıyorsunuz dün neydiniz bugün ne durumdasınız. Herşey tamamen değişmiş. Ama unutmamak lazım 0-2 yenilirken durumu 3-2 'ye getirmek için insanın kendiside çaba göstermeli uğraşmalıdır. Düşeş geldikten sonra zarları küstürmemek lazım. Hayat hadi düştüğün yerden kalk deyip elini uzatırsa o eli nazikçe değil sımsıkı tutmak lazım. Bir çok şeyin içerisinde hüzünlü bir yan vardır! Ama insan güzel ve sevgi dolu pencereden bakmayı bilmelidir dünyaya.

sarmaşıklı yol

| Bu yazıyı arkadaşına gönder

1 yorum TATİL

  1. Anonim dedi ki:
  2. Hocam size “İYİ TATİLLER” diliyorum. İnşallah bütün senenin yorgunluğunu en iyi şekilde üstünüzden atarsınız.:))