YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

ANKARAY

Gönderen Harun 11 Tem 2008

ankaray ankara metrosu Ankara'da halen metrodaki yürüyen döner merdivenlerinin sol şeridinin boş olmaması, insanların kımıldamadan durması gerçekten can sıkıcı. İstanbulda herhangi bir kural olmadan kent insanlarının merdivenin sol şeridini boş bırakıp yürümek isteyenlere yol vermesi gerçekten çok güzel bir davranış. İstanbul'da yaşam çok hızlı.
Tabi buradan İstanbul halkı kültürlü, bilinçli Ankara'lılar medeni değil demek istediğim anlaşılmasın. Ortalamaya bakıldığında Ankara'lıların İstanbul halkından çok daha mürekkep yalamış, bilinçli, kültürlü, nazik olduğunu söylemeye bile gerek yok. Sonuçta merdivenin sol şeridini boş bırakan İstanbul'lular metrodaki engelli asansörünü kullanmaktan da geri durmamaktadır. Ama Ankara'da bir tuhaf itiraf etmek lazım.
Ankaray isimli Ankara'nın hafif raylı metrosu tuhaf yazılarla karşılıyor Ankara otogarında misafirleri. Kocaman kocaman yazmışlar bana çok tuhaf geldi. Ve biraz da utandım ülkemin başkentinde bu yazıların yazılmasına, yetkilelerin ihtiyaç duymasına. Ki ihtiyaç duyulsa bile yazılmasa daha mı iyi ne!!!
-ANKARAY SİZİNDİR LÜTFEN KORUYUNUZ (Tarihi eser sanki)
-LÜTFEN KURALLARA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM (oldu)
(AŞTİ den Ankaraya geçerken yürüyen merdiven bandının üstündeki tavana asılı bu yazılar)

Vagonlardaki koltukların yanlarında da şöyle birşey var ; LÜTFEN AYAKLARINIZI KALORİFER ÜZERİNE KOYMAYINIZ.
.....................................................................

| Bu yazıyı arkadaşına gönder

0 SİTE YORUMLARA KAPATILMIŞTIR