YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

OKS

Gönderen Harun 8 Haz 2008

2+2=Bugün OKS'de görevliydim. Çocuklarda bir heyecan bir heyecan hiç sormayın. Daha okula giderken sokakta görmeye başlamıştım endişeli pırıl pırıl yüzler. Okul bahçesi sınav esnasında olabildiğince sessiz ama görüntü olarak çok karmaşıktı. Arada sırada sınıf penceresinden battaniyesini bir ağacın altına serip el örgüsü ören , Kur'an okuyan annelere baktım. Babaların endişeli bekleyişini ve volta atışlarını izledim.

Sınıftaki güzel yüzler daha bir sıkıntılıydı. Pek umutları yoktu sınavdan sanırım. Salon başkanı olduğum sınıftaki 19 öğrenciden 13 tanesinde saat yoktu. Çok tuhaf geldi bana, sanırım pek hazırlanmamış öğrenciler diye düşündüm. Birçoğu sınavı yarım saat öncesinden bitirdiği halde sanırım dışardaki anne-babasının karşısına erkenden çıkmak istemediği için sınav sonuna kadar oturdu. Dışarda, çocuğunun sınavının iyi geçmesini umutla bekleyen Veli'ye mi acırsın, yoksa içerde soruları çözemeyip pencereden dışarı bakan öğrenciye mi?

Doğrusu ben hiç kimseye acımadım. OKS dediğin nedir ki? Altı üstü bir sınav. Saçları anneleri tarafından özenle bağlanmış tatlı küçük kızları, saf ve kirlenmemiş oldukları tertemiz yüzlerinden belli öğrencileri izlemek son derece güzeldi.

| Bu yazıyı arkadaşına gönder

1 yorum OKS

  1. seory.tiky dedi ki:
  2. yha hocam ama bn o sınav 2008 oksden fula yakın çekerdim ama 75 çektim bu bna yetere dedim rahattım ama çok kötü oldu :D