YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

ANLAMAK

Gönderen Harun 14 May 2008

papatya
Bazı kıpırdayamamışlıkları vardır insanın, donup kaldığı hareket edemediği. Elinden birşey gelmez. Ve en acısı elinden birşey gelmeyişini göz göre göre izlemektir.

Beyaz sayfalara kazınması zor hayatlar yazılıyordur. Anlamı olmayan her güne anlamsızca acılar nakşedilir. Anlamı olmayan acılara da anlamsızca günler bahşedilir.

Kazınması zor olan hayatlar kazınır. Yürekler kanar sonra bir yağmur yağar ve sabah bir ayaz çıkar. Tüm gece boyunca astar ve cila ile haşır neşirlerin bir fayda vermez insana. Anlarsın.

Anlamak acıları hep yanında taşıyan, her anladığında iki miligram acı enjekte eden, şifa vermesi beklenmeyen bir hemşiredir. Anlamak keder ve ızdırabın kapı kolunu çevirmektir. Anlamak anladığına pişman olmaktır. Anlamak geri dönüşü olmayan silinemeyecek bir sayfadan başka bir hayata geçmektir. (17.10.2003 İstanbul)

| Bu yazıyı arkadaşına gönder

2 SİTE YORUMLARA KAPATILMIŞTIR

  1. Anonim dedi ki:
  2. hocam sizin böyle canınızın sıkkın olduğunu farketmek kötü bişey yazdıklarınız doğru belki ama içinde acı olan doğruları görmek her zaman güzel olmuyo ben bu doğruyu görmemeyi yada bilmemeyi tercih ederdim aslında daha düzgün tarif ediyim sizin üzgün olmamanızı tercih ederim yani siz üzgün olmayında bırakın biz cahil kalalım hayatın bu yönlü acıtan yanları olduğu konusunda(biraz karışık oldu ama elimden geldiğince yalın anlatmaya çalıştım zaten düşündüklerim gayet karmaşık ama siz anlarsınız umarım)

     
  3. zamansız dedi ki:
  4. bu ne fedakardlık doğrusu =>''siz üzgün olmaayında bırakın biz cahil kalalım''...ben buna inanmıorum insan üzgün olmakta zorunda acı çekmekte zorunda çekilen acılar güzel mutlulukların habercisidir..ve çekilen acılar hayatı biraz daha anlatır bize...hayatı anlamamıza yardımcı olur...çekilen acılar insanları anlatır bise...çekilen acılar sahteleri gördürür bise...anlamak zordur en zoru da karsındakine anlatamamaktır...anlatsanda insanların seni anlamamakta direnmesidir zor olan...hayata dair önemli denicek noktaları anladığım herşey acı çekerek oldu...acı kavurur yakar..geriye kalan küller muhakkak birşeyler öğretir insanlara...