YAZILAR Yorumlar FEEDBURNER

MİSAFİR

Gönderen Harun 11 Mar 2008

güvercin kumru ve yuvası
O dalları ne zaman getirdi yuvayı ne kadar zamanda kurdu bilmiyorum.Ama iki günden kısa bir sürede yaptığını biliyorum.10-12 gündür balkonumuzda davetsiz misafirden çok evin kırk yıllık sahibi gibi oturuyor. Altında iki adet kayısı büyüklüğünde yumurta var. İki kez nöbet değişimine tanık oldum. Diğerinin gelmesi ile birinin kalkıp diğerinin hemen oturması 15 saniye sürmüyor.Ve nöbeti biten hiç beklemeden uçup gidiyor Saatlerce (soğuk bir iki gece dahil) orada öylece durması,sabrı ve cesareti inanılmaz. Yanına yaklaşınca kanatlarını açıp korkutmaya çalışıyor ama yuvayı bırakmıyor. Yavrular sağlıklı bir şekilde doğarsa o zaman izlemesi çok daha büyük bir zevk olacak.Ama aynı zamanda tedirginde olacağımız kesin.Umarım uslu çoçukları olur;çünkü o dolabın arkası boşluk ve yavrular oraya düşerse oradan çıkarması çok güç.

güvercin kumru ve yuvası

| Bu yazıyı arkadaşına gönder

4 SİTE YORUMLARA KAPATILMIŞTIR

 1. sevgi dedi ki:
 2. hocam biz 10-tm-b den sevgi nalan ahsen ve yonca.az önce derste söylediğinz kuşlarınızı izledk ve çok sevdik çok şekerler.balkonunuza bittik=)artık onların bi babası da sizsiniz evlatlarınız gibi sevin onları lütfen!!dikkat edin arkaya düşmesinler =))devamını bekliyoruz.ilk uçuşlarını izleriz umarım=))

   
 3. Harun dedi ki:
 4. Tabiki onları seviyorum.Kuş eti gibisi var mı ya!!! Şöyle soğanı doğruyacaksın önce........Biraz kekik,pulbiber..... Yavru biraz büyüsün ziyafet var bizim evde:))))
  Evlatlarım benimmmmm:)))

   
 5. sevgi dedi ki:
 6. yaa hocaammm şaka yapıyosunuz dimiiiii ıyyyyy:S yapmayın böyle şeyler nolurrrr.yazık o yavrulara canlarım.ben hayvansever olarak buna göz yumamam.sizin kuşlarınız varsa benim de kaplumbağam var=))gerçi yeni biraz bakmayı beceremiyorum galiba ama en azından yemeyi düşünmüyorum:)

   
 7. Harun dedi ki:
 8. Kesip tavada kızartışımı kameraya alacağım görürsün.Kaplumbağanın nesini yiyeceksen asıl sana ıyyyy.
  Eğer onları yemezsem uçup gidecekler ve ayrılacağız, halbuki seviyorum ben onları. Onları yedikten sonra onlar alyuvar ve akyuvar olup kalbimin en derin yerlerinde dolanacaklar. Kalbimi açacağım onlara bundan büyük sevgi mi olur.........:)))
  Tabiki şaka yapıyorum, kameraya çekerken bile tedirgin oluyorum, kuşcağızı rahatsız ediyorum diye.